Home
 

Aerator – jaki będzie najlepszy w naszym ogrodzie?

Aeracja – czyli napowietrzanie – to jeden z zabiegów, które są niezbędne, jeśli zależy nam na utrzymaniu trawnika w dobrej kondycji. Aerację przeprowadza się kilka razy w ciągu roku w zależności od potrzeb danego trawnika. Im bardziej jest on eksploatowany, tym większe potrzeby ma w tym zakresie. Systematycznie wykonywany zabieg przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim zredukowane zostają straty, które są efektem nadmiernego parowania wody. Zwiększa się masa korzeni trawy – i to w naprawdę znaczący sposób, co przekłada się na przyśpieszenie rozwoju trawnika. Poprawie ulegają również jego zdolności regeneracyjne oraz elastyczność. Aeratory są urządzeniami służącymi do napowietrzania trawników. W zakresie tego asortymentu jest obecnie na rynku niemały wybór, dlatego też ważne jest to, gdzie zaopatrujemy się w tego typu sprzęt. Jeżeli zleży nam na wysokiej jakości, wybierajmy tylko sprzedawców cieszących się zaufaniem klientów – takich jak internetowy sklep Ogrodosfera.
Kwestia napędu
Co się natomiast tyczy samych aeratorów, ich rodzajów i kryteriów wyboru – więcej informacji tutaj. W ofercie handlowej znaleźć można trzy rodzaje aeratorów, a mianowicie ręczne, elektryczne oraz spalinowe. Bez względu na typ napędu zasady ich funkcjonowania są podobne. Gleba jest nakłuwana za pomocą specjalnych kolców. Jedną z najważniejszych przesłanek jakie powinniśmy mieć na uwadze przy zakupie opisywanego tutaj sprzętu jest powierzchnia trawnika. Im jest ona większa, tym bardziej uzasadniony wydaje się zakup aeratora jezdnego – spalinowego bądź elektrycznego. Są one bardzo wygodne – używanie ich nie wymaga dużych nakładów fizycznych. Na ogół dobrze też zdają one egzamin na nachylonych powierzchniach.
Aeratory ręczne z kolei to kolczaste kółka zamocowane na trzonku, chociaż spotykana jest również wersja specjalnej nakładki na buty – są to sandały z kolcami. Wersja ręczna nie jest złym rozwiązaniem, jeśli mamy do czynienia z naprawdę małym trawnikiem. Na większym obszarze przeprowadzanie aeracji za pomocą takiego sprzętu jest jednak męczące i czasochłonne, dlatego też najlepiej sięgnąć po urządzenia zasilane silnikiem elektrycznym lub spalinowym – jedne i drugie znajdziemy w ofercie sklepu Ogrodosfera , a w kwestii tego jakie kryteria mieć na względzie przy ich wyborem, więcej informacji tutaj.
Aeratory jezdne
Aerator elektryczny czy spalinowy – to dość poważny dylemat do rozstrzygnięcia, zastanówmy się zatem z jakim trawnikiem mamy do czynieni. Czy jest on duży? Jakie jest jego przeznaczenie? Czy podczas prac w ogrodzie mamy zapewniony stały dostęp do prądu? Są to niezmiernie ważne kwestie. Jest zupełnie oczywiste, że w sytuacji, kiedy mamy kłopoty z podłączeniem sprzętu do gniazdka zasilającego, odpada zakup aeratora elektrycznego. Z tego też względu znajduje on zastosowanie przede wszystkim w małych i średnich ogrodach. Zazwyczaj na potrzeby amatorskie jest on w zupełności wystarczający. Do profesjonalnych zastosowań wykorzystuje się natomiast urządzenia spalinowe, albowiem odznaczają się one większą mocą – a co za tym idzie, również i wydajnością – aniżeli powyżej przedstawione modele.
Ich praktyczność polega m. in. na tym, że podczas pracy nie przeszkadza użytkownikowi kabel, no i naturalnie odpada w tym momencie kwestia podłączenia do prądu. Decydując się na aerator spalinowy, trzeba mieć na uwadze fakt, iż jego obsługa jest nieco bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku urządzeń elektrycznych, ponadto pod względem konserwacji jest on bardziej wymagający. Bez względu na to czy kupujemy sprzęt elektryczny, czy też spalinowy – ważna jest jego jakość. Od niej zależy to jak długo będziemy mogli eksploatować zakupiony sprzęt i czy często będzie ulegał on awariom. Znajduje tutaj potwierdzenie sens zaopatrywania się w urządzenia markowe oferowane przez solidnych sprzedawców. Warto więc pry tej sposobności raz jeszcze zachęcić do zapoznania się z ofertą sklepu Ogrodosfera – możemy być pewni, że najwyższa jakość i bezpieczeństwo użytkowania są w stu procentach gwarantowane.

March 18, 2013 This post was written by Categories: Uncategorized Tagged with:
No comments yet


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>