Home
 

Jak podkreślić naturalne piękno roślin?

Sposobów na uatrakcyjnienie balkonu, tarasu, ogrodu czy mieszkania wymienić można mnóstwo. Nie brakuje obecnie ani czasopism, ani portali internetowych poświęconych tej tematyce, mamy zatem gdzie szukać inspiracji i pomysłów. Wśród elementów wykorzystywanych do celu znajdują się m. in. rośliny doniczkowe, na których wybór nie możemy w dzisiejszych czasach narzekać. Piękne rośliny same w sobie stanowią doskonała ozdobę, aczkolwiek ważne jest również to w jakich donicach je umieszczamy. Taki wydawać by się mogło szczegół może pozytywnie wpłynąć na doznania estetyczne lub wręcz przeciwnie, zupełnie je zniweczyć. O donicach dowiesz się więcej tu.

Donice – szeroki asortyment

Przeglądając rozmaite strony internetowe często natrafiamy na reklamy sklepów ogrodniczych online. Jeśli akurat jesteśmy zainteresowani tego typu produktami, klikamy w link i zapoznajemy się z ofertą. Dobrze zaopatrzone sklepy proponują nam wiele modeli donic – poczynając od tych najtańszych, plastikowych, a na asortymencie markowym, wysokiej jakości kończąc. Donice nie są zapewne takim artykułem, którego zakup jest absolutnie niezbędny, aczkolwiek jeżeli zależy nam na dopracowaniu jakiejś aranżacji w najdrobniejszym szczególe, to i nad tą kwestią powinniśmy się pochylić. Lista opcji, z których możemy skorzystać jest bardzo długa.

Najprościej oczywiście jest zaopatrzyć się w najzwyklejsze donice plastikowe. Kosztują niewiele, a ich zaletą jest to, że są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Mają nawet swój urok, jeśli wykorzysta się je we właściwy sposób. Nie należą jednak do zbyt trwałych. Niezwykle popularne są donice ceramiczne – w ich przypadku możemy mówić o nieporównanie większych, w porównaniu z modelami plastikowymi, walorach estetycznych. Ich ceny są bardzo zróżnicowane – najtańsze egzemplarze zakupimy już za kilkanaście złotych. W handlowej ofercie nie brakuje też donic glinianych czy kamiennych. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na te wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych – takich jak chociażby donice lechuza. Dlaczego są one godne zainteresowania – o tym więcej tu.

Donice ze specjalnych tworzyw sztucznych

W porządnych sklepach ogrodniczych bez problemu zaopatrzymy się w donice lechuza czy w inne wykonanych  wysokich jakościowo tworzyw sztucznych – przekonamy się zresztą o tym, klikając w stosowny link. Należy przy tym pamiętać, by nie mylić ich ze zwykłymi doniczkami plastikowymi, bo to nie to samo. Aktualnie produkcja rozmaitych rzeczy wykonywanych z tworzyw sztucznych jest na tyle zaawansowana, że tego typu materiały z powodzeniem imitują naturalne surowce. Patrząc na wspominane donice, trudno tak na pierwszy rzut oka stwierdzić, z czego są zrobione. W tym akurat przypadku należy to postrzegać jako ogromny plus. Bardzo interesujące wzornictwo wpływa na wysokie walory estetyczne tych wyrobów. Każdy zatem powinien znaleźć coś, co najbardziej trafia w jego gust i upodobania. Estetyka nie jest jedyną zaletą tych donic. Nie sposób w tym momencie pominąć kwestii stricte praktycznych.

Są to produkty trwałe, wytrzymałe, o długiej żywotności, a to dzięki odporności na niskie temperatury, promieniowanie UV oraz na wilgoć. Atutem donic ze specjalnych tworzyw sztucznych jest także to, że są one w ogromnym stopniu uodpornione na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Świetnie nadają się nie tylko do pomieszczeń domowych (w tym też i takich jak kuchnia czy łazienka), ale i do wystawienia ich na dwór. Ryzyko, iż ulegną zniszczeniu wskutek czynników atmosferycznych jest tutaj niższe w porównaniu ze zwykłymi modelami plastikowymi czy ceramicznymi. Jeśli zdecydujemy się na taki zakup, musimy na pewno liczyć się z większym wydatkiem. Z drugiej zaś strony to się nam opłaca, ponieważ mamy pewność, iż taka rzecz będzie nam służyć przez długi czas. Oczywiście, i nasze rośliny sporo dzięki temu zyskają – będą się znakomicie prezentować bez względu na to, gdzie je umieścimy. Rynek donic oraz innych produktów ogrodniczych jest obecnie na tyle bogaty, że oferowany w jego ramach asortyment zadowoli i bardzo wymagających klientów.

 

 

May 25, 2013 This post was written by Categories: Uncategorized Tagged with:
No comments yet


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>