Home
 

O segregacji i magazynowaniu dużych ilości opadów

Zorganizowanie sprawnego systemu przechowywania posegregowanych odpadów jest niezmiernie ważną kwestią nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również i w tych miejscach, gdzie śmieci jest wytwarzanych znacznie więcej – np. w hotelach, zakładach przemysłowych, na osiedlach mieszkaniowych, w urzędach, fabrykach itp. Ogromnego znaczenia nabiera w tym kontekście zakup odpowiednich pojemników. Chcesz dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej – o tym przeczytasz tutaj.

Podstawy segregacji
We wspomniany

pojemnik na odpady 1100l

ch miejscach nie sprawdzają się standardowe pojemniki znajdujące zastosowanie na terenach prywatnych posesji. Powód tego jest niezmiernie banalny – są one po prostu za małe. Koniecznie zatem trzeba sięgnąć po modele odznaczające się znacznie większą pojemnością – wynoszącą przykładowo 1100 litrów. Taka pojemność w wymienionych przypadkach jest optymalna – zwłaszcza, że w rachubę wchodzi przecież cały komplet pojemników. Segregowanie odpadów nie polega bowiem na tym, by do jednego pojemnika wrzucać wszystkie śmieci. Segregacji podlegają nade wszystko takie odpady jak makulatura, tworzywa sztuczne, metale ze szczególnym wskazaniem na aluminium oraz szkło, zarówno barwione, jak i bezbarwne. Oddzielne kategorie stanowią odpady organiczne, niebezpieczne oraz takie, które z punktu widzenia recyklingu są bezużyteczne.
Poszczególne rodzaje odpadów wymagają umieszczania ich w stosownych pojemnikach, przy czym koniecznie trzeba pamiętać o tym, że niektórych śmieci nie powinno się w ogóle do nich wrzucać. Mowa w tym momencie m. in. o zużytych bateriach (w tym akumulatorach), przepalonych żarówkach, przeterminowanych lekach, nie nadającym się do użytku sprzęcie RTV i AGD itp. Każdy powinien zorientować się w kwestii tego, co robić z takimi odpadami i jak się nimi zajmować, np. przeterminowane leki należy zostawić w aptece, a stary sprzęt RTV i AGD wywieźć do specjalnego punktu, gdzie zostanie przyjęty bez obowiązku uiszczania opłat z tego tytułu. Odpady nadające się do ponownego przetworzenia nie mogą by mieszane z takimi, które nie podlegają biodegradacji lub proces ten trwa w ich przypadku bardzo długo (takimi odpadami są np. pieluchy jednorazowe). O innych aspektach związanych z tym tematem przeczytasz tutaj.
Nowoczesne pojemniki z tworzyw sztucznych
Co się zaś tyczy pojemników na odpady, muszą one spełniać określone kryteria, aby można było z nich korzystać przez długi czas i w bardzo bezpieczny sposób. Przy pojemnikach tak dużych jak modele 1100-litrowe niezwykle ważne jest to, aby były one mocne i wytrzymałe, w przeciwnym wypadku nie poradzą sobie najlepiej z bardzo dużym obciążeniem. Użytkownicy muszą mieć zagwarantowaną pełną swobodę korzystania z nich. Nie bez powodu zatem pojemniki są wyposażane w uchwyty oraz kółka, co ułatwia operowanie nimi – przykładowo podczas opróżniania zawartości. Pojemniki są wyposażone w duże klapy, z których otwieraniem nie powinno być najmniejszych problemów. Nowoczesne pojemniki na segregowane odpady są produkowane przeważnie ze specjalnie wzmacnianych tworzyw sztucznych. Zastosowanie tego właśnie materiału pociąga za sobą wiele korzyści.
W rezultacie bowiem powstaje pojemnik, który nie jest podatny na działanie wielu szkodliwych czynników takich jak wilgoć, temperatury ujemne, korozja, promieniowanie UV itp. Odpowiadania konstrukcja pojemników czyni je ponadto odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Wygodne jest także to, że aby utrzymać pojemniki w należytym stanie, nie trzeba ich poddawać zabiegom konserwacyjnym. Dbanie o czystość w tym przypadku jest proste i nieskomplikowane. Oprócz tego pojemniki odznaczają się wysoki walorami estetycznymi. Są wykonane bardzo starannie, nie szpecą zatem otoczenia. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – w zależności od tego na jakie konkretnie odpady są one przeznaczone, np. żółte są na tworzywa sztuczne, zielone – na szkło, natomiast niebieskie – na papier (to wersje podstawowe). Na pojemnikach można również umieścić naklejki ze stosownymi oznaczeniami – taka identyfikacja bez wątpienia ułatwi w praktyce korzystanie z nich.

August 30, 2013 This post was written by Categories: Uncategorized Tagged with:
No comments yet


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>